I ordered the D3 underclassmen individuals according to their season performances, some of the ordering is a guess as there is no way to clearly distinguish who's better, but most of it is based on results.
106
1 Drew Dolphin Kenosha Christian Life
2 Aidan Gruenenfelder Pecatonica/Argyle
3 Blake Underwood Marathon
4 Roger Flege Aquinas
5 Derek Godard Auburndale
6 Jayden Geier Westby
7 Ben Miller Wittenberg-Birnamwood
8 Colin Cournoyer Stratford
9 Jaxon Bogacz Bonduel
10 Mason Demerath Shiocton
11 Riley Scherg Weyauwega Fremont
12 Cade Birchman Fennimore
13 Avery Skalitzky Waterloo
14 Lincoln Beyer Westfield Area
15 Noah Henderson Cochrane Fountain City
16 Kaleb Lodahl Cadott
17 JJ Adomaitis Philips
18 Jaren Grimsled North Crawford/Seneca
19 Parker Mlsna Cashton
20 Brendan Rick Royall
21 Caleb Hile Cumberland
22 Parker Owens Coleman
23 Sam Peterson Lena
24 Carsen Voskuil Cedar Grove/Belgium
113
1 Wyatt Unser Glenwood City
2 Jake Fitzpatrick Aquinas
3 Maddux Wendling Valders
4 Brody Miess Riverdale
5 Izaiah Sanchez Shiocton
6 Cooper Schramski Cumberland
7 Ronan Garcia Bruce
8 Mason Dewing Crandon
9 Clayton Stenjem Cambridge
10 Chase Koepp Random Lake
11 Conner Markiewicz Coleman
12 Cale Quaintance Marathon
13 Gabe Gerber Ladysmith
14 Lucas Orloff Pecatonica/Argyle
15 Nolan Thompson Whitehall
16 Caleb Krause Florence
17 Evan Kaufman Crivitz
18 Grahm Lemmenes Laconia
120
1 Co'Ji Campbell Kenosha St. Joseph
2 Roen Carey Mineral Point
3 Amryn Nutter Fennimore
4 Cash Botting Manawa
5 Trent Cournoyer Stratford
6 Brayden Madl Crandon
7 Zade Grassel Auburndale
8 Jack Wendling Valders
9 Jakob Orloff Pecatonica/Argyle
10 Alexander Radavich New Lisbon
11 Tayten Platner Ozaukee
12 Dylan Brody Random Lake
13 Tyler Beekman Oconto
14 Steven Wood Clear Lake
15 Noah Hile Cumberland
16 Levi Krautkramer Marathon
17 Easton Davis Wittenberg-Birnamwood
18 Marcus Klar Aquinas
19 Mason Sonnenberg Cambridge
126
1 Dawson Johnson Cumberland
2 Mason Carpenter Lourdes Ac./Valley Chr.
3 Hunter Stevens Iowa Grant
4 Gunnar Wopat Royall
5 Reid Sawyer New Lisbon
6 Sean Duffy Riverdale
7 Waylon Hargrove Aquinas
8 Devin Wudtke Wittenberg-Birnamwood
9 Tucker Cobb Marshall
10 Brexden Kane Crandon
11 Tristen Verbeten Reedsville
12 Zach Reif Shiocton
13 Chase Gruber Coleman
14 Tate Sonnentag Marathon
15 Drew Powell Brookwood
16 Cylus Hetzel-Sawyer Horicon
132
1 Ian Crapp Fennimore
2 Kade Rule Mineral Point
3 Elias Glinski Crandon
4 Colin McKittrick Royall
5 Elliott Biba Iowa Grant/Highland
6 Kingston Galetka Pardeeville
7 Dylan Dodson Marathon
8 Jordan Jahnke Shiocton
9 Owen Race Cedar Grove/Belgium
10 Trevor Paulson Aquinas
11 Brady Shepard Wabeno/Laona/Three Lakes
12 Lucas Heimke Lena
13 Adrien Olson Unity
14 Briar Nagolsky Shell Lake
15 Evin Passehl Athens
16 Luke Hartz Johnson Creek
17 Elijah McChain Random Lake
138
1 Colten Weiler Auburndale
2 Brady Gross Coleman
3 Blake Carton Shiocton
4 Ashton Meister Poynette
5 Andres Sanchez Wittenberg/Birnamwood
6 Jesse Penchi Aquinas
7 Tait Glassmaker Princeton/ Green Lake
8 Mitchell McGee Glenwood City
9 Logan Young Pardeeville
10 Nathaniel Esser Pittsville
11 Ryan Sturgill Waterloo
12 Daniel Adomaitis Phillips
13 Derek Vesely Marathon
14 Jackson Bender Royall
145
1 Syler Zdanczewicz Fennimore
2 Tyler Sunday Clear Lake
3 Troy Duellman Cornell/Gillman/Lake
4 Isaiah Carton Shiocton
5 Colin Fischer Bonduel
6 Joe Beavers Hustiford
7 Tyson Imhoff Iowa Grant/Highland
8 Zach Malin Aquinas
9 Ayden Sebo Reedsville
10 Cameron Kimmell Coleman
11 Alex Loehrke Weyauwega Fremont
12 Ty Dennee Crandon
13 Harrison Ruppel Cumberland
14 Wyatt Malsin Auburndale
15 Cody Finke Marshall
16 Max Peterson Lena
152
1 Jaxon Busse Iowa Grant/Highland
2 William Becker Pardeeville
3 Stone Pomeroy Random Lake
4 Carson Taddy Reedsville
5 Kaleb Krummell Stratford
6 Jacob Benfield Mishicot
7 Taylor Johnson Johnson Creek
8 Seth Greeno De Sota
9 Aiden Marquette Weyauwega-Fremont
10 Sean Krueger Crivitz
11 Jack Owens Cumberland
12 Abraham Henderson Cochrane Fountain City
13 Dylan O'Brien New Lisbon
160
1 Tristan Steldt Fennimore
2 Micah Kuchta Coleman
3 Treston Eckstein Markesan
4 Trevor Firari Waterloo
5 Emmerson Moen Iowa Grant/Highland
6 Brock Naessen Shell Lake
7 Logan Lodell Reedsville
8 Trent VanDenElzen Gillett/Suring
9 Owen Schultz Wittenberg-Birnamwood
10 Jase Apfelbeck Edgar
11 Dominic Caylor Oconto
12 Gavin Holden Unity
13 Cayden Paulson Clear Lake
14 Jack Karst Winnebago Lutheran Ac.
15 Brayden Gregor Living Word Lutheran
16 Caleb Mackey Pardeeville
17 Carter McDaniel Weyauwega-Fremont
170
1 David Malin Aquinas
2 Toren Vandenbush Random Lake
3 Carter Lueck Stratford
4 Matthew Roach Ladysmith
5 Nathan Blaschke Fennimore
6 Rylee Wanek Riverdale
7 Breyson Kelley Florence/Niagara
8 Owen Morgan Cedar Grove/Belgium
9 Bryson Schmid Wittenberg Birnamwood
10 Gavin Hinderman Iowa Grant/Highland
11 Cruz Palubicki Crandon
12 Caden Kingston Cadott
13 Colton Hagner Laconia
14 Jayden Gordon Kenosha St. Joseph
182
1 Jackson Shramek Blair-Taylor
2 TJ Mueller Crivitz
3 Wyatt Ahnen Fennimore
4 Kadin Rynes Riverdale
5 Joe Schoeder Cedar Grove/Belgium
6 Maximus Elliott Shell Lake
7 Braeden Groshek Wittenberg-Birnamwood
8 Isaiah Nowak Coleman
9 Kemper Robinson Kewaunee
10 Ryan Shortess Turtle Lake/Clayton
11 Gabe Erickson Cumberland
12 Wyatt Hilby Ithaca/Weston
195
1 Tyson Martin Aquinas
2 Adler Strenn Reedsville
3 Boden Brokopp Iowa Grant/Highland
4 Nathan Waupekenay Wittenberg-Birnamwood
5 Ilijah Sanchez Shiocton
6 Jordan Platner Cedar Grove/Belgium
7 Skyler Mills Ozaukee
8 Holten Golke Random Lake
9 Ethan Upson Phillips
10 West Bieber Coleman
11 Tellyer Alix Weyauwega-Fremont
12 Caleb Birkrem Ithaca/Weston
13 Miguel Valdovinos Clear Lake
14 Andy Carrillo Waterloo
15 Dylan Riener Palmyra-Eagle
220
1 Vanden Hoffman Weyauwega-Fremont
2 Brady Lehnherr Aquinas
3 Michael Upson Random Lake
4 Devin Otto Coleman
5 Jackson Geitner Poynette
6 Axel Tegels Cadott
7 Zach Hellendrung Boyceville
8 Jack Lazar Ladysmith
9 Drew Bragger Independence/Gilmanton
10 Matthew Boeder Kewaunee
11 Dalton Wolf Fennimore
12 Mac Busser Mineral Point
13 Magnus Hillgers Rosholt
14 Logan Marshall Mishicot
15 Harrison Graveen Edgar
16 Dominic Weso Wittenberg-Birnamwood
17 Eli Rodriguez Kenosha Christian Life
285
1 Evan Gratz Fennimore
2 Jack Chafer Cumberland
3 Kain Otto Coleman
4 Mitchell Boeder Kewaunee
5 Connor Lawrence Crandon
6 Matt Aurit Mineral Point
7 Hunter Stelzer Lourdes Academy
8 Ethan Wagner Clear Lake
9 Parker Coombs Boyceville
10 Caden Behselich Pittsville
11 Jovan Lopez Ozaukee
12 Owen Callahan River Ridge
This was fun to look through. I'm too lazy to do it, but I'd love to see D1 and D2!
Quote from: Scramble_king on February 27, 2023, 03:08:18 PMThis was fun to look through. I'm too lazy to do it, but I'd love to see D1 and D2!
I'll get them done soon. I started with D3 and I'll do D2 next. Good for kids and coaches to look at to where they might fall in line with the returning underclassmen.